رئیس و کادرهای علمی پوهنځی

رئیس و کادرهای علمی پوهنځی

منابع بشری

پوهنحی اقتصاد پوهنتون غالب دارای دو دیپارتمنت به نام های اداره تجارت و دیپارتمنت مضامین پوهنتون شمول میباشد. فعالیت های روزمره پوهنحی اقتصاد در بخش اکادمیک توسط استادان دایمی و غیر دایمی پیش برده میشود ودر عین حال فعالیت های اداری توسط رئیس پوهنحی، آمردیپارتمنت و مدیرتدریسی پیش برده میشود. پوهنحی درین اواخر به خاطر پیش برد امور تدریسی برای جذب تعداد بیشتر استادان در کدر دایمی به هدف ایجاد یک دیپارتمنت دیگر ابراز تمایل نموده واین موضوع را از طریق مقامات مسئول پوهنتون مورد پیگری قرار دارد. مسایل کدری و ترفیع رتبه های علمی استادان مطابق به طرزالعمل های مقام وزارت تحصیلات عالی صورت میگرد.

نمودار ساختار سازمان

نام و تخلص

سویۀ تحصیلی

رشتۀ اختصاصی

رتبۀ علمی

تجربۀ کاری

حامد امیری

محصل دکترا

مالی و بانکی

-

4 سال

فیروز گنجی

محصل دکترا

مدیریت تکنالوژی معلوماتی

-

7 سال

شبانه صدیقیان

ماستر

اقتصاد کلان

-

۶ سال

نجیب الله اسحاقزی

ماستر

مدیریت دولتی

-

3 سال

حامد رسولی

ماستر

حسابداری وسنجش مصارف

-

۲ سال

عتیق الله رحمانی

ماستر

علوم اسلامی

-

2 سال

احمد نعیم پویا

ماستر

علوم اسلامی

-

2 سال

لعل محمد تیموری

ماستر

علوم اسلامی

-

10 سال


زنده‌گی‌نامهٔ

 

حامد امیری، رئیس پوهنځی اقتصاد

حامد امیری در سال ۱۳۶۸خورشیدی در خانواده‌یی میانه‌حال و اهل دانش در ولسوالی شیندند هرات، چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش و تحصیلات دورة لیسه را در لیسة انقلاب در شهر هرات به‌ پایان رسانید؛ پس از ختم دورة لیسه در سال 1386‌ در آزمون کانکور شرکت کرد و به پوهنځی اقتصاد دانش‌گاه هرات راه یافت. او در سال 1390 از این رشته فارغ شد. امیری در جریان تحصیل مشغول کار بود و از سال 1386 تا 1391 به صفت معلم در لیسة خصوصی توحید انجام وظیفه کرد؛ پس از فراغت از رشتة اقتصاد مصروف کار در کابل‌بانک شد. یک سال در کابل‌بانک کارکرد. وی در سال 1392‌ در پوهنتون پونة هندوستان برای کسب سویة ‌فوق لیسانس به تحصیل آغاز کرد. دو سال دورة فوق لیسانس خود را در آن‌جا گذراند. در سال 1394 با کسب گواهی ماستری به افغانستان برگشت و در بانک بین‌المللی افغانستان (AIB) دست‌به‌­کار شد؛ پس از یک سال نظر به علاقه‌یی که به تدریس داشت به حیث استاد در پوهنځی اقتصاد پوهنتون غالب آغاز به آموزش­دادن دانش­جویان نمود. وی نظر به شایسته­گی‌یی‌که داشت، نخست به حیث سرپرست پوهنځی اقتصاد و پس از سپری‌نمودن یک سال خدمت در آن پوهنځی در میانة سال 1396 به حیث رئیس این پوهنځی انتصاب یافت و به کار آغاز نمود. امیری در سال 1397‌ره‌سپار هند گردید و در ‌پوهنتون مانیو رچنای هند برای کسب درجة تحصیلی د‌کترا به تحصیل آغاز نمود. وی در پهلوی تحصیل دکترا، رئیس پوهنځی اقتصاد نیز می‌باشد.


فیروز احمد گنجی، آمر دیپارتمنت اداره تجارت

      فیروز احمد گنجی فرزند وزیر احمد در سال 1367 خورشیدی در یک خانواده متین در ولایت هرات دیده به جهان گشود. ایشان دوره متوسطه را در لیسه انقلاب اسلامی در سال 1386 به پایان رسانیده و از طریق امتحان کانکور در سال 1387 به پوهنحی اقتصاد پوهنتون هرات راه یافت و درسال 1390 از رشته اقتصاد و مدیریت فارغ گردید. پس از آن جهت ادامه تحصیلات راهی کشور هندوستان شده و توانست در سال 1394 مدرک ماستری خویش را در رشته مدیریت تجارت از دانشگاه BMCC شهر پونا بدست آورد. ایشان در بسیاری از سازمان های خصوصی تجربه کاری داشته و نیز در پوهنتون های مختلف تدریس نموده و همچنین ریاست پوهنحی اقتصاد را نیز در گذشته بر عهده داشت. به همین ترتیب از سال 1395 به عنوان یکی از استادان دائمی و نیز آمر دیپارتمنت اداره تجارت پوهنحی اقتصاد ایفای وظیفه میکند. آقای گنجی فی الحال دانشجوی مقطع دکترای رشته مدیریت در دانشگاه Manav Rachna International University  می باشد.

 


شبانه صدیقیان، مسؤول کمیته نصاب و انکشاف کاریکولوم

شبانه مرسل صدیقیان فزرند عبدالروف در 5 ماه میزان 1366 هجری خورشیدی در یک خانواده متدین وعلم پرور در شهر هرات  دیده به جهان گشود .وی تحصیلات ابتدایی خود را در مکتب متوسط آتون هروی و دوره متوسط وعالی را در مکتب مولانا عبدالله هاتفی و لیسه گوهرشاد فراگرفت که در سال 2005 از لیسه گوهرشاد بیگم فارغ التحصیل شد. وی بعد از سپری نمودن موفقانه امتحان کنکور  در رشته مورد علاقه خویش توانست در پوهنحی اقتصاد پوهنتون هرات در سال 2006 راه یابد .ودر سال 2009 به درجه لیسانس از پوهنحی اقتصاد پوهنتون هرات فارغ التحصیل شود.شبانه صدیقیان با دریافت بورسیه دولتی توانست در سال 2010 در کشور دوست هندوستان در شهر علیگرپوهنتون علیگر مسلم یونیورستی  دوره تخصص وماستری خویش را موفقانه در 2012 به پایان برساند. از انجاییکه موصوف عشق وعلاقه زیادی به تدریس دردانشگاه ها داشت توانست  درسال های متفاوت در پوهنتون  اشراق ، جامی ، کهکشان ، آسیا وغالب درین وظیفه مقدس ایفای وظیفه کند ، وی با شش سال تجربه تدریس در قسمت مضامین متفاوت اقتصادی توانست یکی از اعضای کدرعلمی پوهنتون غالب پوهنحی اقتصاد شود .که فعلا منحیث یکی ازاساتید دایمی پوهنحی اقتصاد پوهنتون غالب مصروف تدریس وتحقیق میباشد


محمد حامد رسولی، مسؤول کمیته امتحانات

محمد حامد رسولی فرزند محمد رسول در سال 1369 خورشیدی در یک خانواده متین در ولایت فراه دیده به جهان گشود. ایشان دوره متوسطه را در لیسه انقلاب اسلامی در سال 1386 به پایان رسانیده و از طریق امتحان کانکور در سال 1387 به پوهنحی اقتصاد پوهنتون هرات راه یافت و درسال 1390 از رشته اقتصاد و مدیریت فارغ گردید. پس از آن جهت ادامه تحصیلات راهی کشور هندوستان شده و توانست در سال 1393 مدرک ماستری خویش را در رشته مدیریت تجارت از دانشگاه پونا Pune University شهر پونا بدست آورد. ایشان در بسیاری از سازمان های خصوصی و  NGOsتجربه کاری داشته و نیز در پوهنتون های مختلف تدریس نموده. به همین ترتیب از سال 1397 به عنوان یکی از استادان دائمی و نیز آمر کمیته امتحانات اداره تجارت پوهنحی اقتصاد ایفای وظیفه میکند.


نجیب الله اسحاقزی

نام: نجیب الله