دیپارتمنت ها

دیپارتمنت ها

معرفی دیپارتمنت مهندسی / انجینیری نرم‌افزار

دیپارتمنت انجنیری نرم‌افزار در سال‌ 1389، در چوکات پوهنځی کمپیوتر‌ساینس ایجاد و به فعالیت آغاز نمود. این دیپارتمنت با عرضة خدمات به‌تر، فعالیت‌ها، تلاش مداوم و روحیة هم‌کاری، باعث شهرت پوهنځی و پوهنتون غالب در سطح شهر هرات گردیده است. دیپارتمنت انجنیری نرم‌افزار، رسالت دارد تا با داشتن نصاب تحصیلی استاندارد، کادرهای مجرب، دروس معیاری و تحقیقات علمی، جوانان واجد شرایط این رشته را در بخش‌های طراحی نرم‌افزار‌، مدیران ارشد نرم‌افزار و مدیران ارشد دیتابیس‌، طراحی نرم‌افزا مبایل تربیه کند. ‌این رشته در واقع عبارت از یادگیریِ استفاده از اصول انجینیری مناسب برای تولید و ارائة محصول سافت‌ویری با کیفیتی که قابل اطمینان و با صرفه بوده و برروی ماشین‌های واقعی به طور صحیح عمل نماید، می‌باشد.

استفاده از علم انجینیری نرم‌افزار جنبه‌های مختلف زنده‌گی اجتماعی و اقتصادی افراد را به شکل مثبت تحت تأثیر قرار داده؛ چرا که بهره‌‌وری مردم را بالا برده و زنده‌گی آنان را به‌تر می‌کند. مردم با بهره‌‌گیری از نرم‌افزار، توانایی انجام کارهایی را دارند که قبل از آن برای‌شان شدنی نبود. نمونه‌های از این سافت‌ویر‌ها: سافت‌ویر اداری، بازی‌های رایانه‌یی و اینترنت می‌باشد.

دیدگاه

دیپارتمنت انجینیری نرم‌افزار پوهنځی کمپیوتر‌ساینس پوهنتون غالب، منحیث یک دیپارتمنت مسلکی، با توجه به نیازهای مبرم نرم‌افزاری در سطح جامعه، تلاش می‌نماید تا افراد مسلکی جهت بر آورده‌شدن این امر مهم تربیه و به جامعه تقدیم بدارد.

مأموریت

هدف دیپارتمنت انجینیری نرم‌افزار پوهنځی کمپیوتر‌ساینس غالب، همانا تربیة متقاضیان این رشته با کیفیت معیار‌های جهانی بر اساس نیازمندی جامعه و تقاضای بازار کار است، تا در این راستا ‌فارغان بتوانند مصدر خدمت در جامعه قرار گیرند.

محمد مسعود بهره، آمر دیپارتمنت،

محمد مسعود بهره فرزند محمد آصف در سال 1369 خورشیدی در یک خانواده فرهنگی در ولایت هرات دیده به جهان گشود. وی دورة لیسه را در لیسة سلطان غیاث‌الدین غوری در ولایت هرات سپری نمود و در سال 1376 از آن لیسة فارغ گردید. او مدتی نظر به مشغله‌های کاری نتوانست در مقاطع تحصیلی وارد دانشگاه گردد. بهره، زمانی که پوهنتون غالب به‌عنوان نخستین نهاد خصوصی تحصیلی در هرات تأسیس گردید در اولین کانکور این مؤسسه اشتراک کرد وتوانست با نمرات عالی در رشتة دلخواه اش، یعنی کمپیوتر ساینس کامیاب گردد. وی پس از پایان دورة تحصیلی به صفت استاد قراردادی در پوهنتون غالب آغاز به تدریس کرد. بعد جهت ادامة تحصیلات راهی کشور هندوستان شد و توانست در سال 1398 مدرک ماستری خویش را در رشتة کمیپوتر ساینس از دانشگاه St.Joseph شهر بنگلور به دست آورد. وی در بسیاری از سازمان‌های خصوصی معتبر تجربة کاری دارد و سابقة زیادتر از 15 سال تجربة مدیریتی دارد. آقای بهره مالک یکی از شرکت‌های معتبر نرم افزاری است که فعالیت‌های برجسته داشته است؛ به همین ترتیب از سال 1397 به‌عنوان یکی از استادان دایمی، معاون پوهنحی کمپیوتر ساینس، عضو شورای علمی دانشگاه، مسؤول کمیته‌های نظم و دسپلین و امتحانات کمیپوتر ساینس است.

پلان_استراتیژیک_دیپارتمنت_انجنیری_نرم_افزار

چارت تشکیلات کمیته تحقیق

چارت تشکیلاتی کمیته پلان

چارت تشکیلاتی کمیته تضمین کیفیت

معلومات درباره تضمین کیفیت

چارت تشکیلاتی کمیته نصاب

کتلاک_دیپارتمنت_انجینیری_نرم‌افزار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چارت تشکیلات دیپارتمنت مهندسی نرم افزار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دستاورد ها

 

 

 

.