معرفی فصل‌نامۀ غالب

دربارۀ مجله

محل نشر: افغانستان

آغاز نشر: خزان 1391

ناشر: پوهنتون/ دانش‌گاه غالب

توالی نشر: فصل‌نامه

موضوعات: علوم اجتماعی (اقتصاد و مدیریت، حقوق و علوم سیاسی، ادبیات، جامعه‌شناسی، شرعیات و علوم اسلامی، فلسفه و منطق، تاریخ و جغرافیا، علوم انسانی، زبان‌شناسی، علوم تربیتی)

دست‌رسی آزاد و رایگان: بله

زبان نشر: فارسی و پشتو (باچکیدۀ انگلیسی)

فصل‌نامۀ علمی - پژوهشی غالب، با جواز رسمی از وزارت تحصیلات عالی افغانستان، از خزان 1391، در دو حوزۀ علوم طبیعی و علوم اجتماعی، مقالات علمی - پژوهشی نویسنده‌گان کشور و خارجی را چاپ و نشر می‌نمود؛ و از شمارۀ زمستان 1401، تنها مقالات علمی - پژوهشی را در حوزۀ علوم اجتماعی منتشر می‌کند. این نشریه دارای شماره استاندارد بین‌المللی آنلاین (6441-2788) و چاپی (4155-2788) است و تمام قوانین و مقررات انتشار مقاله‌های علمی - پژوهشیِ داخلی و بین‌المللی را رعایت می‌نماید.

فصل‌نامۀ علمی - پژوهشی غالب، از سوی پوهنتون/ دانش‌گاه غالب به نشر می‌رسد و از جمله نشریات با دست‌رسی آزاد است. همه نویسنده‌گان و دست‌اندرکاران این مجله، ملزم به رعایت اصول اخلاقی نشر می‌باشند.

تمام اطلاعاتِ نویسنده‌گان در راستای فعالیت‌های مجله مورد کاربرد قرار می‌گیرد و هیچ استفادۀ دیگری از اطلاعات صورت نمی‌گیرد و نزد مجله، محفوظ می‌ماند.

 

 

مهم:

این بخش، سابقۀ فصل‌نامۀ علمی - پژوهشی غالب را نشان می‌دهد. اکنون این فصل‌نامه دارای ویب‌سایت اختصاصی و معیاری خود است که از این تارنما قابل دست‌رس است:
www.ghalibqjournal.com